Ogłoszenia duszpasterskie

 


 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

20 kwietnia 2014 r.

 • Uroczyste Nieszpory dziś o godz. 18.00 zakończą obchody Tríduum Paschalnego.
 • Słowa wdzięczności kierujemy ku Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by liturgia w czasie Tríduum miała piękną godną oprawę. Dziękujemy więc Siostrom zakonnym, lektorom i ministrantom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście wraz chórem młodzieżowym, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzom i wspólnotom czuwającym przy Grobie Pańskim. Niech Zmartwychwstały Pan będzie dla Wszystkich radością, niech każde serce napełni pokojem.
 • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Wieczorem nie będzie Nieszporów. Tradycyjnie w tym dniu naszą ofiarą składaną na tacę wesprzemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30.
 • W piątek otoczmy modlitwą Solenizanta Ks. Marka
 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Program obchodów tego Święta w Łagiewnikach umieszczony jest w gablotce.
 • By umożliwić obejrzenie transmisji z uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXII! W naszym kościele nie będzie Mszy świętej 0 godz. 11.00. Przyjęte intencje będą odprawione W tym dniu o godz. 17.00 - będzie to Msza święta dziękczynna za dar kanonizacji.
 • Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Suma odpustowa w parafii na Ogrodach W sobotę o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na spotkanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim - w sobotę o godz. 020.45. Oprawę artystyczną przygotowuje Szkoła Muzyczna.

Całej Wspólnocie Parafialnej składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który był światłem dla naszych ojców na przestrzeni minionych wieków, także i dzisiaj swoją zbawczą obecnością napełnia Wasze serca, wszystkie rodziny i wspólnoty sąsiedzkie. Niech Jego łaska będzie największym skarbem dzieci, dorosłych i starszych. Radosnego Alleluja!

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

13 kwietnia 2014 r.

 • Kończą się dni naszych Misji Jubileuszowych. Dziękujemy Księżom Sercanom Tadeuszowi i Zdzisławowi za posługę słowa w naszej wspólnocie, za sprawowane sakramenty, modlitwę i świadectwo wiary.
 • Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest obchodzona także jako Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się przy krzyżu misyjnym o godz. 11.00 - najbardziej okazałe palmy zostaną po Mszy świętej nagrodzone.
 • Zachęcamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, która dziś przejdzie ulicami naszego miasta. Poprzedzi ją nabożeństwo Gorzkich Żali w naszym kościele o godz. 15.30. Zostanie też uroczyście poświęcony nowy Krzyż Misyjny.
 • Przed nami szczyt roku liturgicznego: Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Początkiem jego celebracji będzie Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a zakończeniem Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania. Prosimy o zapoznanie się z programem tych świętych dni:

* Msza Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 18.00. Potem nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Cienmicy”, upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Na adorację zapraszamy o godz. 21.00

* Wielki Piątek Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa - poprzedzona Nowenną do Miłosierdzia Bożego - będzie odprawiona o godz. 15.00. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii słowa będziemy adorować Krzyż, a po Komunii przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. O godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do Rezurekcji. Zapraszamy na adorację całe rodziny z poszczególnych rejonów:

na godz. 22.00 - ulice: Krakowska, Jagielnia, Łanowa, Torowa i przyległe (adorację prowadzi młodzież oazowa)

23.00 - rejon Samborka (modlitwie przewodniczy Grupa Żywej Drogi Krzyżowej)

24.00 - rejon ulic: Mickiewicza i Piłsudskiego (przewodniczy Rodzina Radia Maryja)

1.00 - Rynek, Żwirki i Wigury, Radziszowska, Os. Willowe (modlitwę poprowadzi Oaza Rodzin)

2.00 - rejon Korabnik, ul. Wspólna (adorację poprowadzą Ogniska Pokutne i Zespół Charytatywny)

3.00 - ulice Starego osiedla (przewodniczą członkinie Żywego Różańca)

4.00 - ulice: Ks. J. Popiełuszki i 29 Listopada (adorację prowadzi Żywy Różaniec Mężczyzn)

Przypominamy, że w każdej grupie głośna modlitwa trwa ok. 40 minut, potem modlimy się w ciszy. Od godz. 5.00 adoracja odbywa się w całkowitym milczeniu.

O czuwanie przy Grobie Pańskim - jak co roku - prosimy członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skawiny i Korabnik.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

W tym dniu organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 4.30. Zapisy w zakrystii.

* Wigilia Paschalna. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Ta uroczysta celebracja obejmuje poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, sprawowanie Eucharystii i procesję rezurekcyjną Wokół kościoła. Na obchód Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

Wszystkich Parafian zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w obrzędach Triduum Paschalnego!

 Poświecenie pokarmów w naszym kościele odbywać się będzie od godz. 10.00 do 15.00 - co pół godziny. W Samborku, w Domu Kultury - o godz. 11.45. Przy tej okazji prosimy o składanie darów dla chorych i ubogich z naszej parafii. Również w tym dniu zaleca się tradycyjnie zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Od jutra nie będzie adoracji w naszej kaplicy.
 • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nie będzie czynna.
 • Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w naszym kościele w Wielką Środę w godz. 8.30 - 12.00 oraz 14.30 - 18.00. Prosimy usilnie, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami!
 • Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne - poprzez złożone przy ich zakupie ofiary wspieramy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
 • Spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja -jutro o godz. 16.00.
 • W imieniu Jadłodajni dla Ubogich przekazujemy podziękowanie za udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności (zebrano jej 1 500 kg).
 • Już dziś informujemy, że w dniu kanonizacji Jana Pawła II (27 kwietnia) nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Odprawimy wtedy dziękczynną Mszę świętą o godz. 17.00
 • Z okazji kanonizacji ukazało się pamiątkowe wydanie Biblii z komentarzami Jana Pawła II - karty zamówienia znajdują się w przedsionku kościoła.
 • Na pielgrzymkę autokarową do Wadowic i Zakopanego zapraszamy w niedzielę 18 maja. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w najbliższą środę po Mszy wieczornej.

Odszedł do wieczności śp. Adam Caban.

V Niedziela Wielkiego Postu

6 kwietnia 2014 r.

 • Witamy W naszej parafii ks. Zdzisława Płuskę i ks. Tadeusza Gniewka, Ssercanów, którzy będą głosić słowo Boże podczas Misji Jubileuszowych. Prosimy zapoznać się z programem tych Misji i gorliwie W nich uczestniczyć. Dniem spowiedzi będzie najbliższa środa. Do chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, udamy się w czwartek od godz. 10.00 (prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii). W tygodniu misyjnym codziennie będziemy się spotykać na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Na godz. 15.30 zapraszamy na Gorzkie Żale do naszej świątyni. Po ich odśpiewaniu rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na trasie: do Rynku - ulicami Słowackiego i Ks. J. Popiełuszki, pod pomnik bł. Jana Pawła II i do kościoła na Ogrodach. O przygotowanie symbolicznych stacji prosimy następujące Wspólnoty: I - młodzież, II - Żywy Różaniec, III - schola dziecięca, IV - Rodzina Radia Maryja i Ogniska Pokutne, V - Oaza Rodzina, VI – Zespół Charytatywny i Grupa Żywej Drogi Krzyżowej, VII - ,,Kruszynki”.
 • Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się konkurs palm.
 • Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych przysłanych przez Caritas. Prosimy też o skorzystanie z kiermaszu przygotowanego przez ŚDS.
 • Organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 4.30. Zapisy w zakrystii u p. kościelnego.

Zmarli z naszej Wspólnoty: śp. Maria Tatko, Eugeniusz Siemieniec i Stanisław Młodzik.

Początek strony