Ogłoszenia duszpasterskie

 


 

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2017 r.

 • Łączymy się duchowo z uczestnikami dzisiejszego święta W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
 • Rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia.
 • Msza święta z udziałem dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami będzie sprawowana dziś o godz. 14.00.
 • Dziś przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryj skim pomoc organizuje Caritas Polska.
 • Za świąteczne dary dla potrzebujących wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Kandydaci do bierzmowania rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Od najbliższej środy będą spotykać się w kościele na modlitwie i próbach liturgicznych o godz. 19.00. Ze spowiedzi skorzystają w piątek od godz. 16.30. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Kard. Stanisław Dziwisz w najbliższą sobotę o godz. 10.30.
 • Spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja jutro o godz. 16.00 w Szkole Katolickiej
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 18.45.
 • Zapraszamy do udziału w spektaklu Jeden dzień, w wykonaniu uczniów i absolwentów Zespołu Katolickich Szkół, który odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w budynku szkoły.
 • W przyszłą niedzielę Fundacja „Dar Serca - Skawina” przeprowadzi kwestę na wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skawinie przy ul. Mickiewicza prowadzi zapisy uczniów do klas pierwszych - jutro i we wtorek w godz. 16.30 - 18.00. Utworzone zostaną także klasy czwarta i siódma.
 • Kalendarz liturgiczny:

- jutro uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

- we wtorek święto św. Marka, ewangelisty,

- w sobotę święto patronki Europy, św. Katarzyny ze Sieny.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Danuta Michalik, Barbara Frajs, Zofia Antos, Stanisław Madej, Janina Lalik, Rafał Płonka, Maria Motyka i Adam Chmielowski.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9 kwietnia 2017 r.

 • Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się przy krzyżu misyjnym o godz. 11 - najbardziej okazałe palmy zostaną po Mszy świętej nagrodzone.
 • Zachęcamy do licznego udziału W Drodze Krzyżowej, która dziś przejdzie ulicami naszego miasta. Poprzedzi ją nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.
 • Przed nami szczyt roku liturgicznego: Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Początkiem jego celebracji będzie Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a zakończeniem Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania. Prosimy o zapoznanie się z programem tych świętych dni:

* Msza Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 18.00. Potem nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” upamiętniającej pojmanie i uwięzienie Pana Jezusa. Na adorację zapraszamy o godz. 21.00. W Wielki Czwartek przed południem kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem we Mszy Krzyżma (nie oczekujmy ich w konfesjonale).

* Wielki Piątek Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa - poprzedzona Nowenną do Miłosierdzia Bożego - będzie odprawiona o godz. 15.00 (będzie też okazja do uczczenia relikwii Krzyża świętego). Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii słowa będziemy adorować Krzyż, a po Komunii przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. O godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do Rezurekcji. Zapraszamy na adorację całe rodziny z poszczególnych rejonów:

na godz. 22.00 - ulice: Krakowska, Jagielnia, Łanowa, Torowa i przyległe (adorację prowadzi młodzież oazowa)

23.00 - rejon Samborka (modlitwie przewodniczy Grupa Żywej Drogi Krzyżowej)

24.00 - rejon ulic: Mickiewicza i Piłsudskiego przewodniczy Rodzina Radia Maryja)

1.00 - Rynek, Żwirki 'i Wigury, Radziszowska, Os. Willowe (modlitwę poprowadzi Oaza Rodzin)

2.00 - rejon Korabnik, ul. Wspólna (adorację poprowadzą Ogniska Pokutne i Zespół Charytatywny)

3.00 - ulice Starego Osiedla (przewodniczą członkinie Żywego Różańca)

4.00 - ulice: Ks. J. Popiełuszki i 29 Listopada (adorację prowadzi Żywy Różaniec Mężczyzn).

Przypominamy, że w każdej grupie głośna modlitwa trwa ok. 40 minut, potem modlimy się w ciszy. Od godz. 5.00 adoracja odbywa się w całkowitym milczeniu.

O czuwanie przy Grobie Pańskim - jak co roku - prosimy członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skawiny i Korabnik.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

* Wigilia Paschalna. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Ta uroczysta celebracja obejmuje poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, liturgię słowa, sprawowanie Eucharystii i procesję rezurekcyjną wokół kościoła. Na obchód Wigilii

Paschalnej należy przynieść świece.

W Piątek i Sobotę będzie odmawiana Liturgia Godzin o godz. 8.00.

Wszystkich Parafian zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w obrzędach Triduum Paschalnego!

Poświęcenie pokarmów w naszym kościele odbywać się będzie od godz. 10.00 do 15.00 – co pół godziny. W Samborku, w Domu Kultury, o godz. 11.45. Prosimy przy tej okazji o składanie darów dla chorych i ubogich z naszej parafii. Również w tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • Od jutra nie będzie adoracji w naszej kaplicy.
 • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nie będzie czynna.
 • Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w naszym kościele w Wielką Środę w godzinach: 8.30 - 12.00 oraz 14.30 - 18.00. Prosimy usilnie, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami!
 • W Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrano 1 800 kg produktów. W imieniu Jadłodajni dziękujemy Dyrekcji i Uczniom Zespołu Szkół Katolickich, Wolontariuszom z Jadłodajni oraz Personelowi sklepów Ajka, Biedronka, Lidl, Netto, Tesco i Galerii Skawina. Partnerem akcji był Urząd Miasta i Gminy Skawina.
 • Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II zaprasza na spektakl Jeden dzień w wykonaniu uczniów i absolwentów -jutro o godz. 19.00 oraz 25 kwietnia o godz. 19.00

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Adam Maj i Jan Budka.

V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwietnia 2017 r.

 • Dziękujemy ks. Andrzejowi Fydzie za posługę rekolekcyjną w naszej parafii.
 • Za tydzień odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Na godz. 15.30 zapraszamy na Gorzkie Żale do kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach - po ich odśpiewaniu rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na trasie wiodącej ku naszej świątyni. W tych miejscach, co przed rokiem, symboliczne dekoracje stacji przygotują: ,,Kruszynki” - VIII, Zespół Charytatywny i Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej - IX, Oaza Rodzin - X, Rodzina Radia Maryja i Ogniska Pokutne - XI, schola dziecięca - XII, Żywy Różaniec - XIII, młodzież - XIV. W naszym kościele nie będzie Gorzkich Żali.
 • W Niedzielę Palmową odbędzie się tradycyjny konkurs palm po Mszy św. o godz. 11.00 W pierwszy piątek spowiedź rozpocznie się o godz. 15.30. Msza święta z udziałem dzieci będzie sprawowana o godz. 16.30, z udziałem gimnazjalistów o godz. 19.00.
 • Informujemy, że odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, przed południem. Prosimy zgłosić również tych chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze soboty.
 • We wtorek nie będzie dyżuru w konfesjonale w kaplicy adoracji - spowiadamy na Ogrodach.
 • Uroczystości upamiętniające rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem rozpoczną się w najbliższą sobotę Mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach o godz. 18.00 i zakończą złożeniem kwiatów na Skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaproszenie do udziału kierują Środowiska prawicowe naszej Gminy.
 • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona spłatę kosztów budowy nowych organów. Za Ofiarodawców modlimy się w pierwszy piątek na Mszy św. o godz. 18.00.
 • Prosimy, by przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym przekazywać 1% podatku na Caritas. naszej archidiecezji, a także na Jadłodajnię oraz ŚDS W Skawinie.
 • Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dniach 17 - 24 września . Informacje u Ks. Andrzeja Wciślaka.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu w TVP 1 - dziś o godz. 13.05.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Maria Ciebiada, Lucyna Pacułt, Dariusz Górka, Michał Kołpak, Halina Kapusta i Jan Klyś.

Początek strony