OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21 kwietnia 2019

 

 • Uroczyste Nieszpory dziś o godz. 18.00 zakończą obchody Triduum Paschalnego.
 • Słowa wdzięczności kierujemy ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by liturgia w czasie Triduum miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy więc Siostrom zakonnym, lektorom i ministrantom, Panom Kościelnym, Panu Organiście wraz z chórem młodzieżowym, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzom i wspólnotom czuwającym przy Grobie Pańskim. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich obdarzy łaską i pokojem!
 • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Wieczorem nie będzie Nieszporów. Tradycyjnie w tym dniu, naszą ofiarą składaną na tacę, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Na Jubileuszową Mszę świętą z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich ks. Jana Cieślika zapraszamy w czwartek o godz. 11.00.
 • Kandydaci do bierzmowania rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Od najbliższej środy będą spotykać się w kościele na modlitwie i próbach liturgicznych o godz. 19.00. Ze spowiedzi skorzystają w piątek od godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Damian Muskus w najbliższą sobotę: dla klas III G o godz. 9.30, dla klas VIII o godz. 12.00.
 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego - dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 14.00
 • Odpust na Ogrodach w sobotę o 18.00.
 • Wielkanocne uwielbienie z Janem Pawłem II dla małżeństw i rodzin, będzie mieć miejsce w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w najbliższą środę o godz. 19.00.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” o mało znanym       obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus.

Wszystkim Parafianom życzymy z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pokoju serca, wzrastania w wierze, nadziei i miłości. Niech Jezus Zwycięzca śmierci, piekła i szatana towarzyszy Wam na ścieżkach codzienności.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
14 kwietnia 2019

 • Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się przy krzyżu misyjnym o godz. 11.00 — najbardziej okazałe palmy zostaną nagrodzone.

 • Zachęcamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, która dziś przejdzie ulicami naszego miasta. Poprzedzi ją nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach o godz. 15.30.

 • Do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty, udamy się jutro w godzinach popołudniowych — prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

 • Spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja jutro o godz. 16.00 w Szkole Katolickiej.

 • Przed nami szczyt roku liturgicznego: Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Początkiem jego celebracji będzie Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a zakończeniem Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania. Prosimy o zapoznanie się z programem tych Świętych Dni:

  * Msza Wieczerzy Pańskiej — pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 18.00. Nastąpi potem przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy" upamiętniającej pojmanie i uwięzienie Pana Jezusa. Na adorację zapraszamy o godz. 21.00. W Wielki Czwartek przed południem kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem we Mszy Krzyżma — nie oczekujmy ich w konfesjonale.
  * Wielki Piątek Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa — poprzedzona Nowenną do Miłosierdzia Bożego — będzie odprawiona o godz. 15.00 (można będzie uczcić relikwie Krzyża świętego). Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii słowa będziemy adorować Krzyż, a po Komunii przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. O godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do Rezurekcji. Zapraszamy na adorację całe rodziny z poszczególnych rejonów:
  22.00 — ulice: Krakowska, Jagielnia, Łanowa, Torowa i przyległe (adorację prowadzi młodzież oazowa)
  23.00 — rejon Samborka (modlitwie przewodniczy Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej)
  24.00 — rejon ulic: Mickiewicza i Piłsudskiego (przewodniczy Rodzina Radia Maryja)
  1.00Rynek, Żwirki i Wigury, Radziszowska, Os. Willowe (modlitwę prowadzi Oaza Rodzin)
  2.00rejon Korabnik, ul. Wspólna (adorację poprowadzi Zespół Charytatywny i Ogniska Pokutne)
  3.00ulice Starego Osiedla (przewodniczą członkinie Żywego Różańca)
  4.00 — ulice: Ks. Popiełuszki i 29 Listopada (adorację prowadzi Żywy Różaniec Mężczyzn).
  Przypominamy, że w każdej grupie głośna modlitwa trwa ok. 40 minut, potem modlimy się w ciszy. Od godz. 5.00 adoracja odbywa się w całkowitym milczeniu. 

 • O czuwanie przy Grobie Pańskim — jak co roku — prosimy członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skawiny i Korabnik.
  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.
  * Wigilia Paschalna. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Ta uroczuysta celebracja obejmuje poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, liturgię słowa, sprawowanie Eucharystii i procesję rezurekcyjną wokół kościoła. Na obchód Wigilii Paschalnej należy przynieść świece. 

 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie odmawiana Liturgia Godzin o godz. 8.00.

   

  Wszystkich Parafian zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w obrzędach Triduum Paschalnego !

   

  Błogosławieństwo pokarmów wielkanoncnych w naszym kościele odbywać się od godziny 10.00 do 15.00 - co pół godziny; w Samborku, w Domu Kultury o godzinie 11.45. Prosimy przy tej okazji o składanie darów dla chorych i ubogich z naszej parafii. Również w tym dniu zaleca się zachowanie wsrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 

 • Od jutra nie będzie adoracji w naszej kaplicy.
 • W Wielki Czwartek, Piątek i sobotę kancelaria nie będzie czynna.
 • Bóg Zapłać! za dzisiejszą składkę na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.
 • W wielkanocnej zbiórce żywności zebrano 1200 kg produktów. W imieniu Jadłodajni dziękujemy Ofiarodawcom, a także Dyrekcji i Uczniom Zespołu Katolickich Szkół oraz Kierownictwu i Personelowi sklepów: Ajka, Biedronka, Lidl i Netto za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Projekt był współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.
 • Zarząd Fundacji Dar Serca Skawina. Serdecznie dziękuje za wsparcie swoich niepełnosprawnych podopiecznych - na sprzęt rehabilitacyjny zebrano 2 715 zł.
 • Zechciejmy skorzystac dziś z kiermaszu przygotowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy.
 • Prosimy o jaknawiększą oszczędność przy wykorzystywaniu cmentarnych śmietników - w tym miesiącu za wywóz śmieci parafia zapłaci blisko 18 000 zł.
 • Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w naszym kościele w Wielką Środę w godzinach: 8.30 - 12.00 oraz 14.30 - 18.00. Prosimy usilnie, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami !

  Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, by przy ioch pomocy głębiej przeżyc tajemnicę Wielkiego Tygodnia. W "Gościu Niedzielnym" znajdziemy też tekst o naszym ŚDS-ie.

  Zmarli z naszej wspólnoty śp. Anna Czechowska, Zofia Bator, Maria Osika.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 5. Niedziela Wielkiego Postu
kwietnia 2019

 • Dziękujemy Ks. Kanonikowi Włodzimierzowi za posługę rekolekcyjną w naszej parafii.

 • Za tydzień odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Na godz. 15.30 zapraszamy na Gorzkie Żale do kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach — po ich odśpiewaniu rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wiodącej ku naszej świątyni. W tych miejscach, co przed rokiem, symboliczne dekoracje stacji przygotują: „Kruszynki" — VIII, Zespół Charytatywny i Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej — IX, Oaza Rodzin — X, Rodzina Radia Maryja i Ogniska Pokutne — XI, schola dziecięca — żywy Różaniec — XIII, młodzież —XIV. W naszym kościele nie będzie Gorzkich Żali.

 • W Niedzielę Palmową odbędzie się tradycyjny konkurs palm po Mszy św. o godz. 11.00

 • Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas.

 • Fundacja Dar Serca Skawina kwestuje dziś przy naszym kościele w celu finansowego wsparcia swoich podopiecznych: rehabilitację Lucyny oraz zakup wózka inwalidzkiego dla Oskara.

 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.

 • Na stronie internetowej parafii, dostępna jest ankieta dotycząca propozycji wakacyjnej, niedzielnej Mszy św. o godz. 20.00.

 • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.

 • Trwają przyjęcia do klas: od pierwszej do ósmej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy naszej parafii. W naszych szkołach ważne są zarówno wysokie osiągnięcia dydaktyczne, jak również wychowanie do wartości, w duchu miłości do Boga i Ojczyzny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły i plakatach.

 • W gablotce widnieje zaproszenie na przedstawienie „Nie przejdziesz" — dziś o godz. 16.00 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Spektakl przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy (za tydzień zorganizują wielkanocny kiermasz przy naszym kościele). 

  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „ Gościu Niedzielnym" poruszający film „Ignacy Loyola". To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów.

  Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Włodzimierz Klimek, Józef Glejzer i Janina Kapusta.